Snacknow, a food service firm, is calculating its monthly productivity report. From the following raw data calculate the labor productivity. Labor rate $10 Units produced 10,000 Labor hours 1,000 Cost of materials $2000 Cost of energy $500 (A) 0.
Answers (1)