Ask Question
31 March, 04:22

A 27 oz bottle of a new soda costs $2.25. What is the unit rate, rounded to the nearest tenth of a cent?

+2
Answers (1)
  1. 31 March, 05:13
    0
    Maybe its 2 dollars

    you could try that or someone else can do it
Know the Answer?