Ask Question
26 August, 14:29

jane spent $15.75 to purchase cookies and brownies for 25 of her classmates. Cookies cost $0.50 and brownies cost $0.75. How many of each type of snack did Jane buy?

+1
Answers (1)
  1. 26 August, 14:47
    0
    im not sure

    Step-by-step explanation:s
Know the Answer?