Ask Question
28 December, 23:23

Kim sales necklaces to earn extra money. She charges $10 per necklace for material and $2.75 per hour to make unique gills. How much would lwo necklaces cost together it one takes her an hour to make and the other three hours to make

Answers (1)
  1. 28 December, 23:30
    0
    31.00

    Step-by-step explanation:

    10+2.75=12.75

    10+2.75*3=18.25
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question 👍 “Kim sales necklaces to earn extra money. She charges $10 per necklace for material and $2.75 per hour to make unique gills. How much would ...” in 📗 Mathematics if the answers seem to be not correct or there’s no answer. Try a smart search to find answers to similar questions.
Search for Other Answers
Sign In
Ask Question