Sign In
Ask Question
Jakobe Davidson
Mathematics
18 February, 07:40
What is the unit rate for "3 apples for 2?"
+5
Answers (
1
)
Kassandra Preston
18 February, 07:53
0
-x/2+3/2<5/2
x+13=25 x+13-13=25-13
Comment
Complaint
Link
Know the Answer?
Answer
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question 👍
“What is the unit rate for "3 apples for 2?" ...”
in 📗 Mathematics if the answers seem to be not correct or there’s no answer. Try a smart search to find answers to similar questions.
Search for Other Answers
You Might be Interested in
If tanisha has $100 to invest at 8% annum compounded monthly, how long will it be before she has $150?
Answers (1)
7846745 times 150 divide by one quarter of 7846845
Answers (1)
What is 10^6 equals?
Answers (1)
Identify the zeros of the polynomial function N (x) = 1/2 (x-1) (x+3)
Answers (1)
Write 7.75 x 10^-3 in standard notation
Answers (1)
New Questions in Mathematics
A newspaper reporter wants to know how popular the hobby of bird watching is in the city. He asked people at the local bird refuge if they watched birds as a hobby. Which of the following best explains whether the reporters data is valid or not?
Answers (1)
I am very confused on how to figure out if y = 3/4x is proportional?
Answers (2)
Alison wants to buy a mountain bike for $339.12. If she saves $28.26 each month, in how many months will she be able to buy the bike?
Answers (2)
At 12 o'clock the temperature was 7°C. The temperature decreased by - 20°C. What is the new temperature?
Answers (1)
Ashleys rentals charges $27.50 per hour to rent a surfboard and a wetsuit. Darlas surf shop charges $23.25 per hour to rent a surfboard plus $17 extra for a wetsuit.
Answers (1)
Home
»
Mathematics
» What is the unit rate for "3 apples for 2?"
Sign In
Ask Question
Menu
Calculator
Subjects
History
English
Mathematics
Biology
Physics
Chemistry
Geography
Social Studies
Business
Law
Arts
SAT
Advanced Placement (AP)
Computers & Technology
Engineering
Sign In
close
Sign In
Sign Up
Forgot Password?