Find an answer to your question 👍 “Eight pounds of peanuts cost $24.00. Six pounds of walnuts cost half as much. How much will Jim pay for 3 lbs of peanuts and 6 lbs of ...” in 📗 Mathematics if the answers seem to be not correct or there’s no answer. Try a smart search to find answers to similar questions.
Home » Mathematics » Eight pounds of peanuts cost $24.00. Six pounds of walnuts cost half as much. How much will Jim pay for 3 lbs of peanuts and 6 lbs of walnuts?