Ask Question
24 October, 08:54

Matt can buy an 8 oz jar of salsa for 2.79 or a 15 oz jar of salsa for 5.54. which jar has the best unit rate?

+1
Answers (1)
  1. 24 October, 09:00
    0
    8 oz of salsa. has a unit rate of around 35 cents per ounce.
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question 👍 “Matt can buy an 8 oz jar of salsa for 2.79 or a 15 oz jar of salsa for 5.54. which jar has the best unit rate? ...” in 📗 Mathematics if the answers seem to be not correct or there’s no answer. Try a smart search to find answers to similar questions.
Search for Other Answers