Sign In
Ask Question
Lauryn Griffin
Mathematics
30 July, 18:59
What is the unit rate $4.80 for 4 markers?
+2
Answers (
2
)
William Hatfield
30 July, 19:00
0
I believe the answer is 1.20
Comment
Complaint
Link
Parker Strickland
30 July, 19:25
0
It is 1.20 a marker. 4.80 divided by 4 equals 1.20
Comment
Complaint
Link
Know the Answer?
Answer
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question 👍
“What is the unit rate $4.80 for 4 markers? ...”
in 📗 Mathematics if the answers seem to be not correct or there’s no answer. Try a smart search to find answers to similar questions.
Search for Other Answers
You Might be Interested in
There is 9 squares and 6 of them are shaded, what percentage is shaded?
Answers (1)
What is the answer for m+12=10
Answers (1)
The sum of 135 and p in algebraic expression
Answers (1)
Jose can read 7 pages of his book in 5 minutes. At this rate, how long will it take him to read the entire 175 page book?
Answers (2)
Your Parents give you $35 for a scooter that costs at least $100. Write and solve an inequality to find out how much money you have to save to buy the school
Answers (1)
New Questions in Mathematics
A newspaper reporter wants to know how popular the hobby of bird watching is in the city. He asked people at the local bird refuge if they watched birds as a hobby. Which of the following best explains whether the reporters data is valid or not?
Answers (1)
I am very confused on how to figure out if y = 3/4x is proportional?
Answers (2)
Alison wants to buy a mountain bike for $339.12. If she saves $28.26 each month, in how many months will she be able to buy the bike?
Answers (2)
At 12 o'clock the temperature was 7°C. The temperature decreased by - 20°C. What is the new temperature?
Answers (1)
Ashleys rentals charges $27.50 per hour to rent a surfboard and a wetsuit. Darlas surf shop charges $23.25 per hour to rent a surfboard plus $17 extra for a wetsuit.
Answers (1)
Home
»
Mathematics
» What is the unit rate $4.80 for 4 markers?
Sign In
Ask Question
Menu
Calculator
Subjects
History
English
Mathematics
Biology
Physics
Chemistry
Geography
Social Studies
Business
Law
Arts
SAT
Advanced Placement (AP)
Computers & Technology
Engineering
Sign In
close
Sign In
Sign Up
Forgot Password?