Ask Question
30 March, 10:39

The unit rate of $2.24 for 9.75 oz

+2
Answers (1)
  1. 30 March, 10:49
    0
    You divide 2.24 by 9.75. You do this to find how much it costs per 1 oz

    It cost 0.23 cents per oz.

    That answer is rounded to the nearest thousandth.
Know the Answer?